امروز چهارشنبه, 03 بهمن 1397 - Wed 01 23 2019

منو

بهره‌برداری از ۱۵ پروژه‌ آبرسانی روستایی در بخش خفر جهرم

  • نوشته شده توسط مدیر ارشد
  • دسته: با مردم
  • بازدید: 248

به مناسبت دهه فجر از پروژه‌های آبرسانی روستایی در بخش خفر شهرستان جهرم با اعتباری بالغ‌بر ۴۵ میلیارد ریال بهره‌برداری شد.

 به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان جهرم در مجلس شورای اسلامی٬ محمدرضا رضایی در آیین بهره‌برداری از پروژه‌های آبرسانی به روستاهای بخش خفر شهرستان جهرم، اظهار داشت: در هفتمین روز از دهه فجر ۱۵ روستا در شهرستان جهرم با اعتباری افزون‌بر ۴۵ میلیارد ریال اعتبار از محل صندوق توسعه از نعمت آب شرب بهداشتی بهره‌مند شدند.

نماینده مردم شهرستان جهرم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آبرسانی به روستای علی‌آباد پروژه‌ای با چند زیر مجموعه است، افزود: چاه آب شرب قدیم این روستا در کمتر از ۲ سال از حفر آن خشک شد و چاه جدید با اعتبار ۱۲ میلیارد ریال حفر که دارای آبی با کیفیت مناسب است.
وی افزود: در این پروژه جاده سرویس، شبکه برق و انتقال به طول ۶ کیلومتر احداث و یک حلقه چاه آهکی حفر شده‌است.
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح آبرسانی به روستاهای بالاشهر، نعمت‌آباد، کراده، گاره، درمه و نارک در بخش خفر نیز با اعتباری بالغ‌بر ۱۶میلیارد ریال به بهره‌برداری رسیده است، گفت: در این طرح شبکه داخلی به طول ۱۷ و نیم کیلومتر و ۵ باب مخزنی زمینی به ظرفیت یک هزار و ۱۷۰مترمکعب احداث که ۴ هزار و ۳۹۰ نفر در این روستاها از آب شرب سالم بهره‌مند می‌شوند.
رضایی با بیان اینکه عمده منابعی که به پروژه‌های روستایی کشور تزریق می‌شود از صندوق توسعه ملی است، گفت: با موافقت مقام معظم رهبری و تأکید ایشان، آبرسانی به مناطق روستایی از این صندوق انجام می‌گیرد.
وی افزود: توجه ویژه رهبری به مناطق محروم افتخار ویژه‌ای برای کشور است.