امروز چهارشنبه, 03 بهمن 1397 - Wed 01 23 2019

منو

بایدها و نبایدهای پسابرجام از دیدگاه دکتر رضایی

  • نوشته شده توسط مدیر ارشد
  • دسته: با مردم
  • بازدید: 2180

دکتر محمدرضا رضایی:

دولت در فضای جدید برای رفع بیکاری اقدام کند/ کشور نباید در پسابرجام به مصرف‌کننده کالای خارجی تبدیل شود.

نایب‌رئیس کمیسیون عمران گفت: اینکه پس از برداشته شدن تحریم‌ها راههای کشور به روی واردات کالاهای خارجی باز شود تلقی غلطی است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ محمدرضا رضایی‌کوچی نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به رفع تحریم‌ها به دنبال اجرای برجام گفت: پس از اجرای برجام دولت باید تمام ظرفیتی که برای کشور ایجاد شده را در زیرساخت‌ها بکار گیرد.

وی افزود: این ذهنیت که پس از اجرای برجام درب کشور به روی واردات کالاهای خارجی باز شود صحیح نیست و اینکه ارتباط با دنیای خارج برقرار شده باید ما به کشوری مصرف کننده برای کالاهای خارجی تبدیل شویم تصور غلطی است؛ دولت باید تلاش کند تا نسبت به واردات تکنولوژی به کشور اقدامی را صورت دهد.

نایب‌رئیس کمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: اگر بناست تا از فضای ایجاد شده خدمتی به کشور شود باید نسبت به جذب سرمایه‌های خارجی و واردات تکنولوژی از این شرکت‌ها به کشور اقدام شود و به گونه‌ای عمل شود تا این شرکت‌ها در پروژه‌های زیرساختی به ما کمک کنند.

رضایی خاطرنشان کرد: مهم‌ترین مشکل امروز کشور ما اشتغال جوانان است و دولت باید با فعال ساختن تولید داخلی زمینه را برای حل معضل اشتغال در کشور فراهم کند؛ حل مشکل اشتغال و مشکلات اقتصادی باید در اولویت کاری پس از اجرای برجام باشد.

به گزارش فارس؛ وی در پایان گفت: دولت باید تلاش کند تا کشور را از رکود خارج کند و کار باید به گونه‌ای انجام شود که مردم ثمره برداشته شدن تحریم‌ها و ایجاد شرایط جدید اقتصادی را در زندگی خود احساس کنند./