امروز چهارشنبه, 03 بهمن 1397 - Wed 01 23 2019

منو

حداکثر ۱۱ درصد بار کشور را توسط شبکه ریلی جابه جا می شود

رضایی گفت : توسعه شبکه ریلی کشور از اولویت‌های مجلس و دولت است و در این راستا در قانون بودجه سال جاری شرایط ویژه‌ای برای دولت تعریف شده است تا برای تامین مالی پروژه‌های راه آهن کشور مجاز باشد.
 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، محمدرضا رضایی در حاشیه بازدید از بندرانزلی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: توسعه شبکه ریلی کشور از اولویت‌های مجلس و دولت است و در این راستا در قانون بودجه سال جاری شرایط ویژه‌ای برای دولت تعریف شده است تا برای تامین مالی پروژه‌های راه آهن کشور مجاز باشد.

وی در ادامه با بیان اینکه ۱۵ درصد آورده دولت از طریق صندوق توسعه ملی تامین می‌شود، تصریح کرد: امکان ۱۵ درصد آورده دولت برای بسیاری از پروژه‌هایی که به دنبال اجرای تامین مالی آنها بود، با دستور مجلس شورای اسلامی این فرصت برای دولت فراهم شد تا در اجرای پروژه‌های توسعه شبکه ریلی گام‌های جدی تری بردارد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود: متاسفانه با توجه به اینکه شبکه ریلی در کشور کامل نیست و کمتر به این حوزه توجه شده است ما حداکثر ۱۱ درصد بار کشور را توسط شبکه ریلی جا با جا می کنیم.

رضایی اظهار کرد: متاسفانه بنادر ما از جمله بندرانزلی به شبکه ریلی متصل نیستند که طی جلسه ای که تشکیل شد در راستای اتصال شبکه ریلی به داخل بندرانزلی بود که با پیش بینی ها و بازدیدهای میدانی صورت گرفته در دهه فجر امسال عملیات اجرایی اتصال بندرانزلی به شبکه ریلی کلنگ زنی خواهد شد و با تامین منابع مورد نیاز شاهد بهره برداری از این پروژه خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه پروژه ی راه آهن قزوین - رشت به زودی به مرحله بهره برداری خواهد رسید، تصریح کرد:  برای استفاده بیشتر از این شبکه باید بار آن را از طریق بنادر از جمله بندرانزلی تامین کنیم.

رضایی خاطرنشان کرد: امیدواریم به زودی مردم بندرانزلی شاهد اتصال این بندر به شبکه ریلی باشند.