امروز چهارشنبه, 03 بهمن 1397 - Wed 01 23 2019

منو

رضایی: جریان نواصولگرایی نیازمند مدیرانی انقلابی و ساده‌زیست است

یک نماینده مجلس گفت: جریان نواصولگرایی می‌تواند ضمن حفظ مبانی اولیه انقلاب، زمینه  ایجاد تغییرات مهم معیشتی واقتصادی در جامعه را فراهم کند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی،محمدرضا رضایی، نماینده مردم جهرم و رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، درگفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، با اشاره به گفتمان نواصولگرایی که چندی است از سوی برخی چهره‌های اصولگرا مطرح شده، گفت: قطعا یکی از ملزومات مورد نیاز جریان اصولگرایی یا نواصولگرایی شناخت و رصد نیازهای جامعه است.

وی افزود: در شرایط کنونی مردم گمان می‌کنند همه مسئولان کشور در اشکال مختلف به دنبال سوء‌استفاده از موقعیت خود و فساد مالی و اقتصادی هستند. بنابراین وظیفه جریان اصولگرایی این است که ذهنیت منفی به وجود آمده علیه مسئولان کشور را که بیشتر آنها از نیروهای خدوم هستند، تغییر دهد.

رضایی با بیان اینکه امروز یکی از مهمترین وظایف اصولگرایان یا جریان تازه تبیین شده نواصولگرایی افزایش اعتمادسازی بین مردم و مسئولین است، ادامه داد: بدون شک موضوع سلامت مسئولان و خانواده‌های آنها که از موقعیت پدرانشان سوء استفاده نمی‌کنند موضوع حائز اهمیتی است. این موضوع باید توسط همه نیروهای اصولگرا و نواصولگرا و بیشتر توسط مدیران جهادی و انقلابی که جریان سیاسی حاکم آنها را به حاشیه رانده برای مردم تبیین شود تا منجر به شکل‌گیری اعتماد تازه‌ای درون مردم شود.

رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه اعتمادسازی در مردم همانند جریان گرفتن خون در رگ جامعه است، تصریح کرد: جریان نواصولگرا باید به مردم نشان دهد که حرفی برای گفتن دارد و با ارائه راهکارهای موثر برای حل و فصل تورم، گرانی و مشکلات اقتصادی بار دیگر توانایی‌های خود را به منصه ظهور قرار دهد.

وی افزود: انتظار می‌رود اصولگرایان و پرچمداران جریان نواصولگرایی با ارائه راهکارهای کنترل قیمت‌ها منجر به کاهش  فشار اقتصادی بر مردم شوند. هر چند به نظر می‌رسد دولت علی‌رغم شعارهایش توجهی به راهکارهای اقتصادی مدیران جهادی ندارد اما مدیران جهادی نباید لحظه‌ای از پا بنشینند و تعلل کنند. زیرا خوشبختانه در جریان اصولگرایی نیروهای متخصصی در حوزه اقتصادی وجود دارد که می‌توانند پیشنهادات و راهکارهای خوبی برای برون رفت از مشکلات ارائه دهند.

رضایی کوچی با بیان شاخصه‌ مهم جریان نواصولگرایی گفت:  مهمترین شاخصه یک مدیر و مسئول اصولگرا اعتقاد به ساده زیستی و در کنار مردم بودن است.

نماینده مردم جهرم در مجلس خاطرنشان کرد:  اگر مدیران ساده زیست باشند، مردم به خودی خود به آنها اعتماد می‌کنند ولی مردم امروز اختلاف طبقاتی میان خودشان و برخی مسئولان را به وضوح احساس می‌کنند و از اینکه فزرندان برخی مسئولان در خارج از کشور تحصیل کرده و برای نزدیکان خود فرصت‌های شغلی و اقتصادی فراهم می‌کنند، گله‌مند هستند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه حضور مدیران و وزرای چند هزار میلیاردی در بدنه دولت منجر به ناامیدی مردم از مسئولین شده، گفت: مسئولینی که غم نان ندارند، چگونه می‌توانند دردآشنای مردم باشند؟ بی‌شک در جریان نواصولگرایی نیازمند حضور مدیران و مسئولین سالمی هستیم که همانند مردم زندگی معمولی داشته باشند، افراد سالم و متدینی که بتوانند سردمدار اعاده مطالبات مردمی شوند. افرادی که سابقه سوء‌استفاه‌های اقتصادی از بیت المال نداشته باشند. بی‌شک نواصولگرایی زمانی می‌تواند موفق و محبوب مردم باشد که مدیران شجاع،  انقلابی، متدین، ساده زیست و توانمندی داشته باشد.

این نماینده مجلس تاکید کرد: اگر جریان نواصولگرایی با حفظ آرمان‌های امام راحل (ره) بتواند رفتار و ارتباط مسئولان با مردم را تغییر دهد و به گونه‌ای عمل کند که مردم مطمئن شوند مدیران کشور همراه و همدل آنها هستند،  این جریان می‌تواند ضمن حفظ مبانی اولیه انقلاب و ارزش‌های متعالی آن، زمینه  ایجاد تغییرات مهم معیشتی واقتصادی در جامعه را فراهم کند.