امروز چهارشنبه, 03 بهمن 1397 - Wed 01 23 2019

منو

دکتر رضایی تاکید کرد: پرداخت مابه تفاوت نرخ ارز به پیمانکاران/ مطالبات پیمانکاران در کمیسیون عمران بررسی می‌شود

  • نوشته شده توسط مدیر ارشد
  • دسته: گفتگو
  • بازدید: 67

رئیس کمیسیون عمران مجلس بر ضرورت ارایه مابه تفاوت نرخ ارز به پیمانکاران به دنبال نوسانات ارزی تاکید کرد و گفت:بی توجهی دولت به مشکلات پیمانکاران عاملی برای افزایش دوباره قیمت تمام شده طرح های عمرانی است.

 رئیس کمیسیون عمران مجلس بر ضرورت ارایه مابه تفاوت نرخ ارز به پیمانکاران به دنبال نوسانات ارزی تاکید کرد و گفت:بی توجهی دولت به مشکلات پیمانکاران عاملی برای افزایش دوباره قیمت تمام شده طرح های عمرانی است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان جهرم در مجلس شورای اسلامی، محمدرضا رضایی با اشاره به اظهارات اخیر رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در خصوص حمایت منطقی از پیمانکاران طرح‌های عمرانی در مقابل نوسانات نرخ ارز، گفت: در شرایط فعلی اقتصاد باید با حمایت های گوناگون، حضور پیمانکاران در پروژه های مختلف عمرانی را پررنگ کنیم.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در شرایط فعلی هزینه تولید در کشور افزایش یافته است، افزود: با توجه به افزایش چشم گیر قیمت تمام شده پروژه ها اگر حمایت دولت از پیمانکاران نباشد به طور حتم دیگر پروژه ای مرحله پایانی خود را نخواهد دید.
تاثیر نامطلوب افزایش نرخ ارز بر تمامی بخش ها
رضایی با تاکید بر اینکه افزایش بی سابقه نرخ ارز بر بسیاری از بخش ها تاثیر نامطلوب داشته ، تصریح کرد: دولت باید در شرایط فعلی در کنار تولید کننده و پیمانکار باشد در غیر این صورت خواب سرمایه در نتیجه بی تحرکی این حوزه رخ می دهد.


این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه مجلس آماده حمایت از پیمانکاران است، گفت: دولت باید مابه تفاوت نرخ ارز را به پیمانکاران بپردازد تا تاخیری در ساخت و تکمیل پروژه های عمرانی رخ ندهد.

بی توجهی دولت به مشکلات پیمانکاران قیمت تمام شده طرح ها را افزایش می دهد
رضایی با تاکید بر اینکه بی توجهی دولت به مشکلات پیمانکاران خود عاملی برای افزایش دوباره قیمت تمام شده طرح ها است، افزود: اگر مابه تفاوت نرخ ارز مورد نیاز پیمانکاران به درستی محاسبه نشوند به طور حتم خسارت های بسیاری به این اقشار وارد خواهد شد.

به نقل از خانه ملت وی با بیان اینکه پیمانکاران سرمایه های کشور هستند، تصریح کرد: دولت باید هر چند ماه یک بار با ارزیابی وضعیت پیمانکاران آن ها را در راستای تکمیل پروژه های عمرانی همراهی کنند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: کمیسیون عمران مجلس آماده بررسی مشکلات و دغدغه های پیمانکاران بوده و با برگزاری نشست های تخصصی رفع معضلات پیش روی آن ها را پیگیری خواهد کرد.