امروز چهارشنبه, 03 بهمن 1397 - Wed 01 23 2019

منو

طی 5 سال 2764 طرح هادی در فارس اجرا شده است

  • نوشته شده توسط خبرنگار
  • دسته: گفتگو
  • بازدید: 54

بیش از 79 میلیارد ریال در زمینه طرح های توسعه روستایی در شهرستان جهرم هزینه شده است/بیش از 416 هزار مترمربع از معابر روستایی در شهرستان جهرم توسعه زیرسازی و آسفالت شده است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی دکتر محمدرضا رضایی نماینده مردم جهرم در مجلس در دیدار با عطاالله زمانی مدیرکل بنیاد مسکن فارس گفت: تداوم طرح های توسعه روستایی یک مطالبه مردمی است، مردم انتظار دارند طرح های روستایی در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته سریعتر به ثمر برسد.
رضایی گفت: در سالهای گذشته بیش از 416 هزار مترمربع از معابر روستایی در مناطق شهرستان جهرم توسعه یافته و با بهره گیری از اعتبارات قیر یارانه ای زیرسازی و آسفالت شده است، این اقدام در کاهش مهاجرت و ارتقا شاخص بهره مندی روستائیان تاثیرگذار محسوب می شود.
او با بیان اینکه بیش از 79 میلیارد ریال طی سنوات قبل ر زمینه طرح های توسعه روستایی در شهرستان جهرم و در حوزه توسعه معابر هزینه شده است گفت: بنیاد مسکن با واگذاری اراضی روستایی و اعطای تسهیلات مقاوم سازی و بازسازی و کمک های بلاعوض و صدور اسناد روستایی و شهری در زمینه ایجاد انگیزه برای ماندگاری روستاییان تلاش نموده است و این تلاش ها باید مستمر باشد.
به گفته رئیس کمیسیون عمران مجلس توسعه روستایی یک فعالیت بین بخشی و مشارکتی است که با همراهی مردم و نهادها و دستگاه‌های ذیربط عملی می شود و بنیاد مسکن دراین حوزه نیاز به همدلی مسوولان و همراهی و مشارکت مردم دارد.