امروز چهارشنبه, 03 بهمن 1397 - Wed 01 23 2019

منو

نقدینگی مردم به جای خرید باید به سمت تولید مسکن برود

  • نوشته شده توسط مدیر ارشد
  • دسته: گفتگو
  • بازدید: 41

رئیس کمیسیون عمران مجلس از احتمال افزایش قیمت مسکن در کشور به ویژه کلانشهرها خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان جهرم در مجلس شورای اسلامی، محمدرضا رضایی با اشاره به تلاطمات بازار مسکن، گفت: به نظرمن در شرایط کنونی امکان کاهش نرخ مسکن وجود ندارد، زیرا امکان دارد که نقدینگی در دست مردم به سمت بازار مسکن هجوم بیاورد.

احتمال افزایش قیمت مسکن در کشور

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، از احتمال افزایش قیمت مسکن در کشور به ویژه کلانشهرها خبر داد و گفت: با توجه به اینکه امروز در کشور تولید مسکن بسیار کاهش یافته و در این مسیر عرضه و تقاضا با یکدیگر تناسب ندارد، آن وقت امکان دارد که سیل نقدینگی از بازارهایی مانند ارز و طلا به سمت بازار مسکن هجوم بیاورد.

وی ادامه داد: دولت از ابزارهای بسیاری برای کنترل قیمت ارز استفاده کرد، حال با توجه به کاهش نرخ ارز، مردم به دنبال آن هستند که سرمایه خود را در بخش های دیگر سرمایه گذاری کنند، اما متأسفانه به دلیل آنکه هدفگذاری دقیق از سوی دولت برای هدایت نقدینگی وجود ندارد، این اعتبارات یک روز به بازار سکه زده و روز دیگر از بازار مسکن سر در می آورد.

نقدینگی مردم باید به سمت تولید مسکن برود

به نقل از خانه ملت رضایی افزود: به نظر من دولت باید تمهیدات ویژه ای را بیاندیشد تا نقدینگی مردم به سمت تولید مسکن برود، در این صورت شاهد کنترل و کاهش قیمت ها در بازار مسکن خواهیم بود.

افزایش 70 درصدی نرخ مسکن  در سال جاری نسبت به سال گذشته

رئیس کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به افزایش 70 درصدی نرخ مسکن  در سال جاری نسبت به سال گذشته، گفت: در شرایط کنونی دلالان و سوداگران مهم ترین مشتریان این بازار هستند و این مسئله افزایش قیمت ها را رقم می زند./