امروز چهارشنبه, 03 بهمن 1397 - Wed 01 23 2019

منو

کرایه اتوبوس برای راهپیمایان اربعین ثابت ماند/ اعتراض به مبلغ دو میلیون و چهارصد تومانی پرواز تهران نجف

  • نوشته شده توسط مدیر ارشد
  • دسته: گفتگو
  • بازدید: 34

رئیس کمیسیون عمران در خصوص اقدامات انجام شده برای تمهیدات رفاهی در پیاده روی اربعین گفت: جلسه‌ای در این خصوص با حضور همه دستگاه‌های اجرایی برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان جهرم در مجلس شورای اسلامی، محمدرضا رضایی در خصوص اینکه آیا مجلس برنامه‌ای برای مطالبه گری از دولت برای افزایش امکانات رفاهی در سفر اربعین دارد تا مشکلات سال گذشته در مرز‌هایی مثل مهران پیش نیاید، گفت: دیروز جلسه‌ای در این خصوص در کمیسیون عمران گذاشتیم و همه دستگاه‌های اجرایی را دعوت کردیم.


وی افزود: در این جلسه دو بحث مهم وجود داشت یکی بحث قیمت و کرایه اتوبوس‌ها بود که بنا شد ثابت بماند و همان قیمت سال گذشته باشد منتهی به شرطی که وزارت صنعت، معدن و تجارت ۳۰ هزار قطعه لاستیکی را که اتوبوس داران نیاز داشتند در اختیار آن‌ها قرار دهد. 

رضایی ابراز امیدواری کرد با این سازوکار کرایه اتوبوس‌ها افزایش نیابد و بحث بعدی صورت گرفته در این نشست را موضوع قیمت بلیط هواپیما اعلام کرد و گفت: سال گذشته قیمت بلیط هواپیما یک میلیون و دویست هزار تومان بود و امسال این مبلغ دو میلیون و چهار صد اعلام شده که ما در این خصوص نیز اعتراض کردیم و حداکثر قیمتی که ما اعلام کردیم یک میلیون و ششصد برای پرواز تهران به نجف و بالعکس بود. 

رئیس کمیسیون عمران افزود: این در حالی است که در شرایط فعلی به عنوان مثال تور پنج روزه استانبول دو میلیون و چهارصد تومان است، اما تنها بلیط رفت و برگشت با هواپیما به نجف دو میلیون و چهار صد اعلام شده که این خیلی بالا بود. 

وی مسئله بعدی پیگیری شده در این جلسه پیرامون سفر اربعین را بحث بیمه زائران دانست و گفت: امسال بنا شد بیمه ایران مسئولیت بیمه زائران را قبول کند که با توجه به اینکه بیمه دولتی است انتظار می‌رود بهتر به وظایف خود در این حوزه عمل کند. 

به نقل از خبرگزاری دانشجو رضایی ادامه داد: در خصوص مسائل مربوط به شهر‌های مرزی نیز تذکرات لازم به مرز‌های خروجی مهران و سمت خوزستان داده شد که در بحث خروج زائران به ویژه در مرز‌های زمینی تمهیدات لازم را ایجاد کنند که نواقص سال‌های گذشته وجود نداشته باشد. 

رئیس کمیسیون عمران در پایان خاطرنشان کرد: این موضوعات در جلسه روز گذشته تاکید و مطالبه شد و نهایتا بنابراین این شد که تا دو هفته آینده دستگاه گزارشی از مطالبات کمیسیون‌ها به مجلس ارائه دهد.