امروز چهارشنبه, 03 بهمن 1397 - Wed 01 23 2019

منو

عملکرد ضعیف دولت در حوزه مسکن/ افزایش هفتاد درصدی قیمت مسکن در بسیاری از شهر‌ها/ سالانه ششصد هزار واحد به نیاز‌های قبلی اضافه می‌شود/ بخشی از بدنه دولت همراه نیست

  • نوشته شده توسط مدیر ارشد
  • دسته: گفتگو
  • بازدید: 38

رئیس«کمیسیون عمران» مجلس شورای اسلامی گفت: در بسیاری از شهر‌ها از جمله تهران بیش از ۷۰ درصد افزایش قیمت مسکن داشته‌ایم و اگر این رویه ادامه پیدا کند این رقم حتی افزایش پیدا خواهد کرد. 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، محمدرضا رضایی‌ در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با اشاره به شرایط پیش روی حوزه مسکن در کشور گفت: بخش مسکن همچنان در شرایط بحرانی و «آی‌ سی‌ یو» قرار دارد.

وی با بیان اینکه مردم روز به روز شاهد گرانی در بخش مسکن و اجاره بها هستند، افزود: دولت در حوزه مسکن بسیار ضعیف عمل کرده و برنامه‌ای ندارد. یکی از دلایلی که دولت قصد دارد وزارت مسکن را از شهرسازی تفکیک کند این است که متوجه شده در حوزه مسکن ضعیف عمل کرده است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حوزه مسکن تحت الشعاع حوزه حمل‌و‌نقل قرار گرفته است، تاکید کرد: این در حالی است که هیچ بخشی به مانند حوزه مسکن نمی‌تواند اشتغال‌زا باشد.

این نماینده مجلس تصریح کرد در حال حاضر ۴۰۰ هزار واحد مسکن در سال ساخته می‌شود، اما نیاز کشور به یک میلیون مسکن در سال است یعنی سالانه ۶۰۰ هزار واحد مسکن به نیاز‌های قبلی اضافه می‌شود بنابراین اگر این رویه ادامه پیدا کند ما همچنان شاهد افزایش قیمت مسکن خواهیم بود.

رضایی‌کوچی ادامه داد: در بسیاری از شهر‌ها از جمله تهران بیش از ۷۰ درصد افزایش قیمت مسکن داشته‌ایم و اگر این رویه ادامه پیدا کند این رقم حتی افزایش پیدا خواهد کرد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بیان داشت: عمده اقدامات در حوزه مسکن، اجرایی بوده و باید از سوی دولت اعمال شود. کمیسیون عمران مجلس هم تاکنون هم به رئیس جمهور و هم به وزیر مربوطه تذکراتی در این راستا داده است.

رضایی اظهار داشت: همچنین ما مرکز پژوهش‌های مجلس را مکلف کردیم تا یک سری پیشنهادات را در بخش مسکن آماده و به دولت بدهیم. البته خود شخص رئیس جمهور هم متوجه نابسامانی در حزوه مسکن است، اما بخشی از بدنه‌ دولت در این راستا همراهی نمی‌کنند.