امروز چهارشنبه, 03 بهمن 1397 - Wed 01 23 2019

منو

مسکن در هاله‌ای از رکود/ دولتی ها به داد بازار مسکن برسند

  • نوشته شده توسط مدیر ارشد
  • دسته: گفتگو
  • بازدید: 70

رضایی از افزایش قیمت مسکن در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: متأسفانه سیاست‌های جدید باعث شده که بازار مسکن در هاله‌ای از رکود بسر ببرد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، محمدرضا رضایی رئیس کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار مسکن گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با بیان اینکه وزیر راه و شهرسازی پیشنهاد لایحه ده درصدی اجاره بها را به مجلس ارائه کرد گفت: متأسفانه این پیشنهاد هنوز در حد حرف باقی مانده و در پیچ و خم‌ کمیسیون‌های تخصصی متوقف شده است.

وی ادامه داد: متأسفانه بازار مسکن هنوز در هاله‌ای از ابهام و رکود بسر می برد و در صورتی که نتوانیم ابزارهای نظارتی درستی برای این بازار به کار گیریم با افزایش شدید قیمت روبه رو خواهیم شد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس اظهار کرد: باید زمینه تولید مسکن را در کشور فراهم و عرضه و تقاضا را به تعادل برسانیم.

وی با بیان اینکه متأسفانه آمارها نشان می‌دهد که میزان تولید مسکن نسبت به سال‌های گذشته روند نزولی داشته است گفت: اگر تولیدکنندگان مسکن همین روال را ادامه بدهند در آینده‌ای نزدیک بازار مسکن مشکل افزایش قیمت را شاهد خواهد بود.

رضایی از افزایش شدید قیمت‌های مصالح ساختمانی خبر داد و گفت: متأسفانه علاوه بر افزایش قیمت مصالح ساختمانی از جمله میلگرد، فولاد و آهن آلات با احتکار مصالح ساختمانی روبه‌رو هستیم که این خود بازار ساخت و ساز را تحت تأثیر قرار داده است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس تأکید کرد: دولت باید سیاست ‌های جدیدی را برای بازار مسکن به کار گیرد زیرا که در چنین وضعیتی نظارت تنها مشکل گشای بازار مسکن نخواهد بود.