امروز چهارشنبه, 03 بهمن 1397 - Wed 01 23 2019

منو

تامین آب شرب 3 روستای بخش کردیان جهرم/ آغاز عملیات گاز رسانی به چدرویه

  • نوشته شده توسط مدیر ارشد
  • دسته: جلسات
  • بازدید: 307
با اتمام عملیات اجرایی حفر چاه سوم در مجموعه خرم‌آباد، آب شرب ۳ روستای موسویه،٬ علویه و هرموج را با جمعیتی حدود ۵ هزار نفر تأمین می‌شود.
 
 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان جهرم در مجلس شورای اسلامی، مهندس علیرضا صحرائیان فرماندار ویژه شهرستان، در نشست دهیاران و شوراهای بخش کردیان که با حضور دکتر رضایی نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، با بیان اینکه در سال جاری ۵ میلیارد و ۳۰۵ میلیون ریال در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان به منظور تکمیل کتابخانه قطب‌آباد اختصاص داد شد٬ اظهار داشت: یک میلیارد ریال از محل ۳ درصد نفت و گاز٬ ۵۰۰ میلیون ریال از محل تملکات دارایی و ۳ میلیارد و ۸۰۵ میلیون ریال از توازن٬ اعتبارات اختصاص داده‌ شده به این پروژه است.

فرماندار ویژه جهرم اعتبار اختصاص داده شده به بیمارستان قطب‌آباد را ۵ میلیارد و ۶۳۰ میلیون عنوان کرد و در خصوص راه روستایی دنیان به چنار سوخته گفت: این راه با اعتبار ۳۵میلیارد ریال درحال احداث بوده و در کنار این پروژه خانه بهداشت چنار سوخته نیز ساخته می‌شود.

وی از اتمام عملیات اجرایی حفر چاه سوم در مجموعه خرم آباد خبر داد و افزود: این چاه آب شرب ۳ روستای موسویه٬ علویه و هرموج را با جمعیتی حدود ۵ هزار نفر تأمین می‌کند.

نماینده عالی دولت در شهرستان جهرم بیان کرد: در بخش کردیان ۳ زمین چمن مصنوعی در روستاهای گلدامچه و هرموج و شهر قطب آباد احداث می‌شود.

صحرائیان در خصوص اعتبارات اختصاص داده شده جهت آبرسانی به شهر قطب‌آباد گفت: به منظور اصلاح شبکه آبرسانی به شهر قطب‌آباد در سال ۹۶ از محل توازن و ۳ درصد نفت و گاز ۳ میلیارد ریال مصوب شده‌است.

به نقل از فارس وی همچنین از به‌سازی معابر شهر قطب‌آباد با اعتبار ۲۲ میلیارد  و ۲۵۰ میلیون ریال و تعمیر و تجهیز مدارس ابتدایی بخش کردیان با اعتبار ۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان سخن گفت.

معاون استاندار فارس افزود: به منظور به‌سازی روستاهای چنارسوخته٬ چدرویه و گلدامچه‌ ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار اختصاص یافته است.

صحرائیان احداث خانه بهداشت روستای علویه و آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به روستای چدرویه را از دیگر اقدامات انجام شده در کردیان دانست.

گفتنی است در این روز عملیات گازرسانی به روستای چدرویه در بخش کردیان شهرستان جهرم با اعتبار ۱۸ میلیارد ریال با حضور دکتر رضایی نماینده جهرم در مجلس و  فرماندار ویژه این شهرستان آغاز شد.