امروز چهارشنبه, 03 بهمن 1397 - Wed 01 23 2019

منو

در جشنواره عمران سلامت صورت گرفت: افتتاح همزمان 41 پروژه پزشکی درمانی در جهرم

  • نوشته شده توسط مدیر ارشد
  • دسته: جلسات
  • بازدید: 320
نماینده جهرم گفت: 41 پروژه پزشکی و درمانی در قالب جشنواره عمران سلامت در شهرستان جهرم افتتاح و به‌بهره‌برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان جهرم در مجلس شورای اسلامی، محمد رضا رضایی بیان اینکه در جشنواره عمران سلامت دانشگاه علوم پزشکی جهرم که باحضور دکتر نوبخت رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، دکتر کلمگانی معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت، دکتر قدیمی قائم مقام معاونت درمان وزرات بهداشت برگزار شد، آنژیوگرافی مرکز آموزشی درمانی پیمانیه به بهره‌برداری رسید اظهار داشت: بخش آنژیوگرافی بیمارستان پیمانیه ۴۰۰ متر مربع وسعت دارد و بالغ‌بر ۵ میلیارد ریال هزینه کرد از محل اعتبارات طرح تحول سلامت داشته است.

نماینده مردم شهرستان جهرم در مجلس شورای اسلامی افزود: ۴۰ میلیارد ریال اعتبار برای خرید دستگاه آنژیو گرافی اختصاص یافته است.

وی از افتتاح اتفاقات بیمارستان پیمانیه در فضایی به مساحت یک هزار و ۲۰۰ متر مربع سخن گفت و بیان کرد: این اتفاقات در زمانی کوتاه، ساخت و به‌سازی و تجهیز آن با اعتبار ٢۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات طرح تحول وزارت بهداشت انجام شده است.

این نماینده مردم در خانه ملت ادامه داد: مرکز جامع تشخیص سرطان و غربالگری جهرم نیز با زیربنایی نزدیک به ٨۰۰ متر مربع و با اعتباری بالغ‌بر ۱۰ میلیارد ریال ساخته شده است.

رضایی با اشاره به احداث کلینیک تخصصی و فوق تخصصی امام رضا (ع) بیمارستان پیمانیه جهرم٬ گفت: این کلینیک ۲ هزار و‌۵۰  متر مربع زیر بنا دارد و با هزینه کردی بالغ بر ۴۰ هزار میلیون ریال احداث شده است.

وی افزود: ۴ هزار میلیون ریال از این هزینه کرد را ورثه مرحوم حسن خواجه‌پور و ملکتاج پیمان متقبل شده‌اند و مابقی هزینه‌ها از محل اجرای طرح تحول نظام سلامت تامین شده است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از احداث  اورژانس جدید بیمارستان پیمانه جهرم بر اساس استاندارد های دقیق و با معیارهای مدیریت اورژانس و مرکز درمان بستر ده تختخوابی دوزه سیمکان خبر داد و بیان کرد: مرکز درمان بستر ده تختخوابی دوزه سیمکان با زیر بنای یک هزار ۷۰ متر مربع و اعتباری بالغ بر ٢۶ هزار میلیون ریال برای ارائه خدمات تخصصی و پاراکلینیکی ساخته شده است.

رضایی با بیان اینکه آزمایشگاه علمی و تحقیقاتی مرحوم غفوری توسعه و نوسازی شده است گفت: این پروژه با هدف افزایش فضای آزمایشگاهی، در راستای رفع موانع و مشکلات مراجعین و فراهم سازی محیطی بهینه با زیر بنایی حدود ٨۰۰ متر مربع و اعتبار ٨۰۰۰ میلیون ریال انجام پذیرفته است.

وی افزود: در این آزمایشگاه به عنوان آزمایشگاه مرکزی معاونت بهداشتی دانشگاه انواع آزمایشات از قبیل آزمایش قبل از ازدواج، غربالگری نوزاد صورت می‌پذیرد.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی گفت: سالن الحاقی استخر دانشگاه علوم پزشکی جهرم در متراژ ۱۵۷ متر مربع زیر بنا و اعتبار ۱۶۵۰ میلیون ریال به اتمام رسیده است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس در خصوص مراکز خدمات جامع سلامت شهری احداث شده در جهرم بیان کرد: مرکز خدمات جامع سلامت شهری محمد رسول‌الله با متراژ ۶۰۰ متر مربع و با اعتبار ٩ هزار میلیون ریال و  مرکز جامع خدمات سلامت شهری ولی عصر(عج) با متراژ ٨۰۰ متر مربع و اعتبار ۱٢ هزار میلیون ریال احداث شده است.

وی از احداث دو پایگاه پایگاه سلامت شهری سخن گفت و افزود: پایگاه سلامت شهری امام صادق(ع) با زیربنای ۶۰۰ متر مربع و با اعتبار ٩ هزار میلیون ریال ساخته شده است و پایگاه بهداشتی شهری باب انار با متراژ ۱۱۰ متر مربع و اعتبار ۱۶۵۰ میلیون ریال به بهره برداری رسیده است.

این نماینده مردم در خانه ملت افزود: خانه‌های بهداشت روستاهای کلاکلی، حنا، صغاده، آرجویه، باغ کبیر، علویه و اسماعیل آباد هر کدام با متراژ ۱۱۰ متر مربع و اعتبار هزار و  ۶۵۰ میلیون ریال ساخته شده است.

رضایی از بهره‌برداری چندین پانسیون پزشکان خبر داد و افزود: مرکز فشان، مرکز ولی عصر، دوزه سیمکان، دشتدال، بهجان، جرمشت، آرجویه، ۳ واحد محیط زیست مرکز شهر خفر، مرکز باغ کبیر، برایجان، جزه و اسماعیل آباد هرکدام با متراژ ۱۰۰ متر مربع و اعتبار هزار و  ۵۰۰ میلیون ریال ساخته شده است.