امروز چهارشنبه, 03 بهمن 1397 - Wed 01 23 2019

منو

کلید خوردن طرح تفحص از قرارداد وزارت راه برای خرید هواپیماهای بوئینگ، ایرباس و ای.تی.آر/ارائه گزارش نهایی به هیأت رئیسه مجلس

  • نوشته شده توسط خبرنگار
  • دسته: رسانه
  • بازدید: 49
رئیس کمیسیون عمران مجلس از کلید خوردن طرح تحقیق و تفحص از قرارداد وزارت راه برای نحوه خرید هواپیماهای بوئینگ، ایرباس و ای.تی.آر خبر داد.
 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان جهرم در مجلس شورای اسلامی، محمدرضا رضایی در گفت وگو با  خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، از آغاز طرح تحقیق و تفحص از قرارداد وزارت راه درباره نحوه خرید هواپیماهای بوئینگ، ایرباس و ای.تی.آر خبر داد و گفت: این طرح هم اکنون با دستور هیأت رئیسه مجلس در کمیسیون عمران در حال رسیدگی است.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این طرح تحقیق و تفحص قرار است که چگونگی انعقاد قرارداد، نحوه تحویل هواپیماها، نحوه پرداخت هزینه خرید و نحوه پرداخت خسارت در صورت بدعهدی طرح فروشنده مورد بررسی قرار گیرد.

وی افزود: با توجه به کناره گیری شرکت های بوئینگ، ایرباس و ای.تی.آر از اجرای قرارداد و تحویل هواپیماها، باید مشخص شود که این شرکت ها چه تعهداتی داشته اند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: پس از بررسی های انجام شده درباره قرارداد وزارت راه درباره نحوه خرید هواپیماهای بوئینگ، ایرباس و ای.تی.آر، گزارش نهایی کمیسیون برای رسیدگی بیشتر به هیأت رئیسه مجلس و صحن علنی داده خواهد شد./

پایان پیام