امروز چهارشنبه, 03 بهمن 1397 - Wed 01 23 2019

منو

یک سوم مدارس کل کشور از تجهیزات گرمایشی مناسب برخوردار نیست/ پرداخت طلب سازمان نوسازی مدارس/ مشکلات بسیاری از مدارس باید از لحاظ تجهیزات گرمایشی برطرف شود

  • نوشته شده توسط خبرنگار
  • دسته: رسانه
  • بازدید: 39
رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: با توجه به پیگیری های این کمیسیون، شرکت ملی گاز بدهی سال گذشته و سال جدید خود به سازمان نوسازی مدارس را پرداخت کرد. با توجه به پرداخت بدهی ها، مشکلات خیلی از مدارس کشور باید از لحاظ تجهیزات گرمایشی برطرف شود.
 
رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: با توجه به پیگیری‌های این کمیسیون، شرکت ملی گاز بدهی سال گذشته و سال جدید خود به سازمان نوسازی مدارس را پرداخت کرد. با توجه به پرداخت بدهی‌ها، مشکلات خیلی از مدارس کشور باید از لحاظ تجهیزات گرمایشی برطرف شود. 
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، محمدرضا رضایی‌ در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، گفت: یک سوم مدارس کل کشور در شرایط فعلی آسیب‌پذیر است و از تجهیزات گرمایشی و سرمایشی مناسب برخوردار نیستند.

وی با بیان اینکه وزارتخانه مربوطه دستور به جمع‌آوری پنکه سقفی از برخی از مدارس کرده بود، اظهارداشت: استدلال مسئولین این بود که پنکه سقفی خطر دارد و ممکن است به صورت دانش‌آموزی اصابت کند بنابراین تجهیزاتی از این دست از درون مدارس جمع آوری شد. 
رئیس کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: طبق این شرایط، کمیسیون در قالب طرحی مصوب کرد تا یک درصد از محل فروش گاز به سازمان نوسازی مدارس اختصاص پیدا کند تا از این مشکلات کاسته شود که نهایتا این مسئله انجام نشد.

رضایی‌ با اشاره به بدهی شرکت ملی گاز به سازمان نوسازی مدارس طبق مصوبه مجلس، تصریح کرد: سازمان نوسازی مدارس در چند ماه اخیر اعتراضاتی را داشت که وزارت نفت و شرکت ملی گاز سهم هزینه‌های سرمایشی و گرمایش مدارس را پرداخت نمی‌کند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: با توجه به پیگیری‌های کمیسیون، شرکت ملی گاز هم بدهی سال گذشته و هم سال جدید سازمان نوسازی مدارس را پرداخت کرد که این مسئله جای تقدیر دارد.

وی بیان‌داشت: با توجه به پرداخت بدهی‌ها، مشکلات خیلی از مدارس کشور باید از لحاظ تجهیزات گرمایشی برطرف شود.