امروز پنج شنبه, 01 آذر 1397 - Thu 11 22 2018

منو

تسهیلات مسکن باید متناسب با قیمت روز بازار باشد

  • نوشته شده توسط خبرنگار
  • دسته: رسانه
  • بازدید: 26
رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: از بانک مسکن انتظار است که به عنوان یک بانک تخصصی از بازار مسکن حمایت کند و مخالفت آن ها به این معنا است که در حال فرار از شرح وظایف خود است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، «محمدرضا رضایی»، رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره ضرورت افزایش میزان تسهیلات مسکن در کشور، گفت: قطعا تسهیلات مسکن یکی از موارد کلیدی در افزایش رونق بازار مسکن و کاهش رکود این حوزه است و افزایش این تسهیلات به بهبود وضعیت خرید و فروش خانه می انجامد.

تسهیلات مسکن باید متناسب با قیمت روز بازار باشد

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به طور حتم میزان تسهیلات مسکن باید متناسب با قیمت روز بازار باشد و نمی توان توقع داشت که خریداران با وجود پایین بودن نرخ وام، توان خرید مسکن داشته باشند.

وام مصوب شده برای خرید مسکن مربوطه به 6 ماه قبل است/افزایش 50 درصدی قیمت مسکن در این مدت

وام مصوب شده برای خرید مسکن مربوطه به حدود 6 ماه گذشته است، حال در همین مدت، قیمت مسکن بیش از 50 درصد افزایش پیدا کرده، از این رو این میزان اعتبار در روند خرید مسکن خیلی تأثیرگذار نیست

وی تصریح کرد: وام مصوب شده برای خرید مسکن مربوطه به حدود 6 ماه گذشته است، حال در همین مدت، قیمت مسکن بیش از 50 درصد افزایش پیدا کرده، از این رو این میزان اعتبار در روند خرید مسکن خیلی تأثیرگذار نیست.

یک زوج برای خرید مسکن به 300 میلیون تومان تسهیلات نیاز دارند

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: امروز قیمت مسکن در تمام شهرها به ویژه پایتخت بسیار بالا رفته و افزایش تسهیلات مسکن بسیار ضروری است، به طوری که امروز یک زوج برای خرید یک واحد مسکونی به حدود 300 میلیون تومان تسهیلات نیازمند هستند.

رضایی کوچی افزود: به نظر من دولت برای رونق گرفتن بازار مسکن هم باید میزان تسهیلات را بالا برده و مدت بازپرداخت وام را افزایش دهد، تا خریداران برای خرید مسکن و استفاده از تسهیلات در این روند ترغیب شوند.

مخالفت بانک مسکن با افزایش نرخ تسهیلات فرار از شرح وظایفش است

وی در واکنش به منتفی شدن افزایش وام مسکن از سوی بانک عامل بخش مسکن، تصریح کرد: به طور حتم از بانک مسکن انتظار است که به عنوان یک بانک تخصصی از بازار مسکن حمایت کند و مخالفت آن ها به این معنا است که در حال فرار از شرح وظایف خود است.

بانک مسکن موظف به تسهیل کردن شرایط برای رونق بازار است

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس اساسنامه بانک مسکن، یکی از وظایف اصلی این بانک حمایت از بخش مسکن است و این بانک موظف به تسهیل کردن شرایط برای رونق بازار مسکن است./

پایان پیام