امروز شنبه, 04 اسفند 1397 - Sat 02 23 2019

منو

نیاز به استاندار فراجناحی داریم/ لزوم انتخاب یک چهره ملی برای استانداری فارس

  • نوشته شده توسط خبرنگار
  • دسته: رسانه
  • بازدید: 28

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم انتخاب یک چهره ملی برای تصدی استانداری فارس گفت: استاندار باید فراجناحی به مسائل نگاه کرده و خودش را در قالب یک جناح سیاسی نبیند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم جهرم در مجلس به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا رضایی اظهار داشت: فارس یک استان پهناور با ظرفیت‌های فراوان اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و.... است که باید برای آن استانداری انتخاب شود که شناخت کافی از استان داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه استان فارس بیش از 14 هزار شهید تقدیم این نظام و انقلاب کرده است،  افزود: استاندار فارس باید فرهنگ جهاد، شهادت و ایثار را به خوبی بشناسد و در این مسیر حرکت کند.

عضو مجمع نمایندگان فارس با اشاره به ظرفیت نیروی انسانی استان گفت: فارس از لحاظ نیروی انسانی بسیار غنی بوده و طبیعی است که باید از ظرفیت‌های انسانی آن برای مدیریت استان استفاده شود.

وی ادامه داد: نباید شخصی برای استانداری انتخاب شود که به صورت اتوبوسی نیرو بیاورد و استان را بخواهد تحت تاثیر نگاه‌های سیاسی و قومی قرار دهد.

رئیس کمسیون عمران مجلس شورای اسلامی نگاه توسعه‌ای و عمرانی به استان را یکی دیگر از لازمه ویژگی‌های استاندار جدید عنوان کرد و گفت: وجود بسیاری از نیازهای مردم در زمینه پروژه‌های بزرگ، آزادراه‌ها، پتروشیمی‌ها، فرودگاه‌ها و راه‌های روستایی در فارس نیاز به فردی دارد که وقت کافی بگذارد تا بتواند مسائل استان را حل کند.

وی فارس را از استان‌های مهم و استراتژیک کشور برشمرد و گفت: ویژگی دیگر که باید در انتخاب استاندار جدید مدنظر قرار داد این است که فردی باشد که نگاه توسعه‌ای به استان داشته باشد چراکه فارس  یکی از استان های مهم و استراتژیک کشور است و بیش از 5 میلیون جمعیت دارد.

رضایی با یادآوری اینکه فارس یک استان ضعیف و کوچک نیست، تصریح کرد: استاندار فارس باید یک چهره ملی و دارای عملکرد ملی باشد تا از حقوق مردم فارس در سطح کلان دفاع کند.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی تمایل به مردم، علما، نمایندگان و جریان‌های مختلف استان را ویژگی دیگر فرد انتخابی برای تصدی استانداری فارس ذکر کرد و گفت: استاندار باید فراجناحی به مسائل استان نگاه کرده و خودش را در قالب یک جناح سیاسی نبیند.

رضایی افزود: کسی که به دنبال مسائل سیاسی، حزبی و گروهی باشد دیگر وقتی برای خدمت به مردم برایش باقی نمی‌ماند.