امروز شنبه, 04 اسفند 1397 - Sat 02 23 2019

منو

تلاش رئیس صداوسیما برای حفظ برخی مدیران ارشد/ همه مشمولان قانون منع به کارگیری بازنشستگان باید بروند و این قانون استثنابردار نیست

  • نوشته شده توسط خبرنگار
  • دسته: رسانه
  • بازدید: 24

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به تلاش برخی سازمان ها از جمله صداوسیما برای دور زدن قانون منع به کارگیری بازنشستگان و تلاش برای حفظ برخی مدیران ارشد خود گفت: قانون منع به کار گیری بازنشستگان صراحت دارد و روشن است و هیچ راه دررویی هم برای سازمان ها نگذاشته است و قانون باید صددردصد رعایت شود.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، محمدرضا رضایی در گفت وگو با «خطِ اعتدال» با اشاره به اینکه قانون منع به کارگیری بازنشستگان استثنابردار نیست و باید همه مشمولان آن در موعد مقرر پست سازمانی خود را ترک می کردند، به تلاش مدیر صداوسیما برای حفظ برخی مدیران ارشد خود در پست‌هایشان اشاره کرد و گفت: صداوسیما و هر دستگاهی که مشمول این قانون می شوند باید از قانون تمکین کنند. تداوم کار مدیران مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان در دستگاهها، تخلف است و دستگاههای نظارتی باید نسبت به این موضوع ورود کنند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: بعد از اینکه قانون منع به کارگیری بازنشستگان به تصویب شورای نگهبان رسید و از طرف رئیس جمهوری برای اجرا ابلاغ شده است، دریافت حقوق توسط مشمولان و بی توجهی به قانون، دخل و تصرف در بیت المال و جرم است و دیوان محاسبات باید نسبت به این تخلف و قانون گریزی ورود کند.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: هیچ دستگاهی حق به کارگیری دوباره بازنشستگان را ندارد و در صورت بازگشت به کار دوباره مشمولان، هم برای آنها و هم مدیر مربوطه تخلف محسوب شده و تبعات قانونی دارد.