امروز شنبه, 04 اسفند 1397 - Sat 02 23 2019

منو

حمایت مجلس از حضور شرکت‌های خارجی برای توسعه بنادر ایران

  • نوشته شده توسط خبرنگار
  • دسته: رسانه
  • بازدید: 20

رئیس کمیسیون عمران با اشاره به ظرفیت ۳۰ میلیارد دلاری صادرات خدمات فنی و فنی کشور، گفت: مجلس از حضور خارجی‌ها برای توسعه بنادر استقبال می‌کند و مجوزهای لازم را به دولت داده ایم.

 به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، محمدرضا رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، محمدرضا رضایی کوچی در آیین اختتامیه سیزدهمین همایش سواحل، بادر و سازه‌های دریایی با بیان این‌که ایران یک کشور مهم و بزرگ است و به لحاظ دانش بسیار قوی است، اظهار کرد: بنده به عنوان عضوی از مجلس در این همایش به معنای حمایت از این گونه همایش‌هاست نگاه ما به توسعه صنعت دریانوردی است و احکام ارزشمند را به دولت تکلیف کرده‌ایم که حتما در دستور کار سازمان بنادر است.

وی با بیان این که اجازه داده‌ایم که سازمان بنادر با شرکت‌های  مختلف دنیا برای توسعه بنادر قراردادها با اختیار تام امضا کند، افزود: رئیس سازمان بنادر به تازگی از حقانیت در برابر تحریم‌های آمریکا دفاع کرده که از آن قدردانی می کنیم.

وی با اشاره به برخی ظرفیت‌های دریایی ایران، تصریح کرد: ایران در مسیر 5 کریدور مهم بین المللی است که عمده آن از مسیر دریایی عبور می‌کند. دسترسی به 15 کشور همسایه با جمعیت 400 میلیون نفری یکی دیگر از ظرفیت‌های دریایی کشورمان است.

وی ادامه داد: 90 درصد حمل‌ونقل ایران از طریق دریا صورت گرفته و 45 درصد اقتصاد کشور به دریا وابسته است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس یادآور شد: بسیاری از کشورهای بزرگ دنیا شهرهای جدید را کنار ساحل می‌سازند و ما از وزارت راه خواسته‌ایم شهرها را در سواحل بسازند.

رضایی کوچی با بیان این‌که ظرفیت سالانه صدور خدمات فن مهندسی کشور 30 میلیارد دلار است، اظهار کرد: مجلس از حضور خارجی‌ها برای توسعه بنادر استقبال می‌کند و مجوزهای لازم را به دولت داده ایم و امیدواریم از این فرصت به نحو خوبی استفاده شود.