امروز چهارشنبه, 03 بهمن 1397 - Wed 01 23 2019

منو

تعریف جدید راه‌آهن برای اتصال مراکز تولید بار به شبکه ریلی

  • نوشته شده توسط خبرنگار
  • دسته: رسانه
  • بازدید: 25

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خواستار تقویت حمل‌ونقل ریلی کشور شود.

 

 به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمدرضا رضایی‌کوچی گفت: باید بخشی از حمل بار به حمل‌ونقل ریلی منتقل و شبکه و نظام حمل‌ونقل ریلی کشور تقویت شود و سایر شقوق نیز خود را تقویت کنند.

او ادامه داد: در حال حاضر سهم راه‌آهن در جابه‌جایی بار از کل بارهای موجود در کشور پایین است و این درحالی است که در مقایسه با کشورهای همسایه فاصله زیادی داریم‌.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی گفت: با تعریف جدیدی که در راه‌آهن برای اتصال مراکز تولید بار به شبکه ریلی شده است، پیش‌بینی می‌شود هدف‌گذاری مسئولان راه‌آهن برای افزایش حمل بار به ۳.۵ ‌میلیون تن در شبکه ریلی محقق ‌شود.

رضایی گفت: متأسفانه در بسیاری از موارد به دلیل نبود خطوط و توسعه ریلی، محل تولید و مصرف بار به شبکه ریلی متصل نیست در نتیجه دسترسی بار به شبکه ریلی برای صاحبان بار گران شده و مورد استقبال صاحبان بار قرار نمی‌گیرد.

او بر اجرای مدیریت بهینه ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای تأکید کرد و گفت: نارضایتی کامیون داران قابل پیش‌بینی و مطالبات کامیون داران به‌حق بود زیرا طی سال‌های قبل مورد بی‌توجهی قرار گرفته بودند و پس از تجمیع آن‌ها طبیعی بود که هزینه سنگینی به دولت تحمیل کند.