امروز چهارشنبه, 03 بهمن 1397 - Wed 01 23 2019

منو

مجموعه بسیج استان فارس، بازوان دستگاه‌های اجرایی هستند

  • نوشته شده توسط خبرنگار
  • دسته: رسانه
  • بازدید: 24

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: مجموعه بسیج استان فارس با همفکریی با دستگاه‌های اجرایی به عنوان بازوان و مشاوران این دستگاه‌ها، در کنار آن‌ها و نه در مقابله با ‌آن‌ها سعی در حل مسائل و مشکلات استان دارند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی به نقل از خبرنگار ایانا در شیراز، محمدرضا رضایی در کارگروه اقتصادی مجمع بسیج فارس با اشاره به این‌که خشکسالی محدود به زمان فعلی نیست و در طول تاریخ تجربه‌های زیادی داریم، یادآور شد: اقوام گذشته که خشکسالی را به خوبی مدیریت کردند، از این مرحله عبور کرده و اقوامی که نتواستند مدیریت کنند هزینه‌های زیادی را پرداخت کردند، از این‌رو متناسب با توانمندی و ظرفیت‌های کشور باید این شرایط سخت را پشت‌سر بگذاریم.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی درباره راهکارهای سازنده مقابله با کم‌آبی، گفت: نظرات مجمع بسیج و دستگاه‌های اجرایی صاحب‌نظر در این حوزه، باید در قالب بسته پیشنهادی اجرایی در استان جمع‌بندی شود و به زودی در سطح ملی با حضور معاون اول رئیس‌جمهوری و وزرای نیرو و جهادکشاورزی به عنوان سه دستگاهی که بیشترین نقش را در اجرایی شدن پیشنهادات دارند، ارائه شود.

رضایی بیان کرد: البته عمده پیشنهادات در قالب وظایف دستگاه اجرایی بوده که به دلیل عدم تخصیص اعتبار متناسب با نیاز در سطح مطلوب اجرا نشده که ضروری است با مطالبه‌گری درسطح ملی اجرایی شود تا شرایط به نفع مردم استان تغییر کند.

به گفته رضایی، باید موضوعات قابل حل در استان با تلفیق مدیریت‌ها حل شود.

رئیس مجمع عالی بسیج فارس با بیان این‌که امروز از سهم نسل‌های آینده در استان استفاده می‌کنیم، تاکید کرد: فرهنگ‌سازی وآگاهی بخشی باید از لایه‌های پایین و از آموزش و پرورش شروع کنیم چرا که شاید مردم از وضعیت آب کشور و شرایط استان آگاهی نداشته باشند.

رضایی درباره حمایت از واحدها و کارخانه‌های راکد ونیمه فعال فارس گفت: یک سوم از واحدهای ما مشکل مدیریتی دارند.

وی یادآور شد: کارگروه رفع موانع تولید با حضور دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها در استانداری تشکیل شده اما دراین کارگروه به لحاظ محدودیت‌‎‎های اختیاراتی، مدیران از نظر حقوقی و قانونی در سطح استان قادر به تغییر برخی ازشرایط نیستند.