امروز چهارشنبه, 03 بهمن 1397 - Wed 01 23 2019

منو

پیگیری مسئولین در حادثه سانچی ضعیف بود/ دعوت از مسئولین به کمیسیون عمران

  • نوشته شده توسط خبرنگار
  • دسته: رسانه
  • بازدید: 10

رئیس کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از عملکرد ضعیف مسئولین سازمان بنادر و کشتیرانی در پیگیری حادثه کشتی سانچی و حق و حقوق خانواده های جانباختگان گفت: پیگیری مسئولین در حادثه سانچی ضعیف بود.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، محمدرضا رضایی در گفتگو با خبرنگار الف با اشاره به گذشت یک سال از حادثه سانچی و پیگیریهای انجام شده در این زمینه گفت: کمیسیون عمران مجلس بعد از تعطیلات هفته آینده مجلس از مسئولین امر بخصوص سازمان بنادر و کشتیرانی دعوت می کند تا با حضور در کمیسیون آخرین اقدامات خود را توضیح دهند.

وی افزود: انتظارات خانواده های جان باختگان حادثه برآورده نشده و مسئولین باید توضیح دهند که در احقاق حقوق خانواده ها چه اقداماتی انجام دادند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: در بررسی های انجام شده هم کشتی ایرانی و هم کشتی چینی در این حادثه مقصر بودند.

رضایی اضافه کرد: دولت چین هم باید خسارات وارده را پرداخت می کرد و بیمه افراد جان باخته پرداخت می شد.

وی تصریح کرد: بر اساس اطلاعات رسیده به کمیسیون، حق و حقوق خانواده های جان باخته این حادثه هنوز تعیین تکلیف نشده و ما از مسئولین سوال می کنیم که چه مقدار از خسارات پرداخت شده و چقدر مانده است.

همچنین سید احسن علوی نائب رئیس کمیسیون عمران به خبرنگار الف گفت: کمیسیون عمران از حادثه کشتی سانچی و نحوه بررسی این حادثه گزارشی تهیه کرد که هنوز در صحن مجلس قرائت نشد.

وی افزود: قرار بود این گزارش در صحن مجلس قرائت شود.

سانچی که متعلق به شرکت ملی نفتکش ایران بوده و در پاناما به ثبت رسیده بود، حامل ۱۳۶ هزار تن میعانات گازی، به ارزش حدود ۶۰ میلیون دلار متعلق به شرکت ملی نفت ایران بود. این میعانات قرار بوده به شرکت هانوا توتال کره جنوبی تحویل داده شود.

مبدا حرکت این نفتکش عسلویه بود و هم نفتکش و هم محموله توسط یک شرکت بیمه معتبر بیمه شده بودند. محموله این نفتکش نیز به صورت FOB (تحویل در بندر) به شرکت کره‌ای فروخته شده بود.

این نفتکش ۱۶دی ماه سال گذشته به دلیل برخورد با کشتی فله بر چینی آتش گرفت و در ۲۵ دی ماه بعد از ۹ روز سوختن در آتش غرق شد. از ۳۲خدمه این نفتکش تنها پیکر سه خدمه پیدا و به کشور بازگشت داده شد.