امروز شنبه, 04 اسفند 1397 - Sat 02 23 2019

منو

ادامه بررسی جعبه سیاه بوئینگ ۷۰۷ برای پیدا شدن علت واقعی حادثه

  • نوشته شده توسط خبرنگار
  • دسته: رسانه
  • بازدید: 12
محمدرضا رضایی کوچی با بیان این که در حال بررسی جعبه سیاه بوئینگ ۷۰۷ سقوط کرده هستیم تا با شنیدن اطلاعات آن علت واقعی حادثه را مشخص کنیم، گفت : در شرایط فعلی تنها می‌توان گفت خلبان باند فرودگاه پیام با باند فرودگاه فتح را با هم اشتباه گرفته است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی،محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، گفت: قبل از شنیدن اطلاعات جعبه سیاه نمی‌توان با صراحت درباره علت حادثه برای این هواپیما صحبت کرد.

 محمدرضا رضایی کوچی ظهر امروز (شنبه) در حاشیه بازدید از فرودگاه فتح و فرودگاه بین‌المللی پیام اظهار کرد: در حال بررسی جعبه سیاه بوئینگ ۷۰۷سقوط کرده هستیم تا با شنیدن اطلاعات آن علت واقعی حادثه را مشخص کنیم.

  • کشته و یک مجروح در حادثه سقوط هواپیما/ هواپیما متعلق به ارتش بود نه ساها

وی ادامه داد: بدون شک تا قبل از شنیدن اطلاعات جعبه سیاه بوئینگ ۷۰۷ نمی‌توان نظر صریحی درباره علت وقوع حادثه ارائه داد.

رضایی توضیح داد: در شرایط فعلی تنها می‌توان گفت خلبان باند فرودگاه پیام با باند فرودگاه فتح را با هم اشتباه گرفته است.

وی با اشاره به فراهم بودن زیرساخت فرودگاه پیام برای فرود هواپیماها ادامه داد: با توجه به بررسی‌های انجام‌شده تقریباً تمام هواپیماهای بزرگ کشوری می‌توانند در فرودگاه بین‌المللی پیام بنشینند.

وی ابراز کرد: این فرودگاه از لحاظ کیفیت باند، ترمینال‌ها و دیگر مسائل فنی ظرفیت بالایی دارد و عمده نیازها و امکانات پرواز استاندارد در آن مهیا است.

این مسئول خاطر نشان کرد: سازمان هواپیمایی کشور درخواست حمایت جدی برای تقویت این فرودگاه به‌عنوان فرودگاه مسافربری را دارد.

به گزارش ایسنا رضایی کوچی افزود: باید از این فرودگاه با توجه به سرمایه‌گذاری سنگینی که انجام‌شده، حمایت شود.