امروز شنبه, 04 اسفند 1397 - Sat 02 23 2019

منو

نامه اعضای کمیسیون عمران به رییس مجلس درباره آبرسانی روستایی /پیشنهاد برداشت از صندوق توسعه ملی

  • نوشته شده توسط خبرنگار
  • دسته: رسانه
  • بازدید: 11

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، از نامه اعضای این کمیسیون به علی لاریجانی، رئیس مجلس درباره آب رسانی به روستاها خبر داد و گفت:در این پیشنهاد مطرح کردیم مانند سال۹۷ ،۵۰۰ میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برداشت شود تا برای توسعه آب رسانی به روستاها در اختیار آب و فاضلاب روستایی قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی،محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، از نامه اعضای این کمیسیون به علی لاریجانی، رئیس مجلس درباره آب رسانی به روستاها خبر داد و گفت: این نامه به رئیس مجلس ارائه شده تا در جلسه سران 3 قوه مطرح شود.

وی افزود: ما در این پیشنهاد مطرح کردیم مانند سال97 ،500 میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برداشت شود تا برای توسعه آب رسانی به روستاها در اختیار آب و فاضلاب روستایی قرار گیرد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس اضافه کرد: همچنین در این نامه پیشنهاد کردیم همانطور که دولت 15 درصد سهم خود برای توسعه شبکه ریلی را ازصندوق توسعه ملی برداشت می‌کند، در زمینه توسعه صنعت آب و برق هم دولت بتواند آورده خود برای فاینانس را از صندوق توسعه ملی برداشت کند.

به گزارش تسنیم رضایی کوچی تصریح کرد: طبق قانون فاینانس، 15 درصد منابع فاینانس بر عهده دولت و 85 درصد بر عهده بخش خصوصی است، با توجه به اینکه تامین 15 درصد برای دولت دشوار است؛ پیشنهاد دادیم که دولت آورده خود برای فاینانس را از صندوق توسعه ملی برداشت کند.