امروز شنبه, 04 اسفند 1397 - Sat 02 23 2019

منو

جذب سرمایه ۸ هزار میلیاردی در حوزه بنادر طی هفت سال اخیر

  • نوشته شده توسط خبرنگار
  • دسته: رسانه
  • بازدید: 19
رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: سازمان بنادر و دریانوردی طی سال های ۹۰ تا ۹۶، حدود ۸ هزار و ۹۸۷ میلیارد تومان اعتبار و سرمایه جذب کرده است.
 

 به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی،محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به عملکرد سازمان بنادر و دریانوردی در جذب سرمایه های داخلی و خارجی و توسعه قابل قبول بنادر در چند سال اخیر، گفت: خوشبختانه سازمان بنادر و دریانوردی نسبت به دستگاه های دیگر در جذب سرمایه های داخلی و خارجی عملکرد بهتری داشته است.

 
بازدید هیأت تحقیق و تفحص مبارزه با قاچاق کالا و ارز مجلس از بنادر استان هرمزگان

رونق گرفتن صادرات و واردات تنها دغدغه حوزه بنادر

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروز زیرساخت های بنادر در وضعیت خوبی قرار دارد و تنها دغدغه موجود در حوزه بنادر، رونق گرفتن صادرات و واردات است.

جذب سرمایه 8 هزار میلیاردی در حوزه بنادر طی هفت سال اخیر

وی ادامه داد: بر اساس گزارش تفریغ بودجه سال 96، سازمان بنادر و دریانوردی طی سال های 90 تا 96، حدود 8 هزار و 987 میلیارد تومان اعتبار و سرمایه جذب کرده است.

تحقق 81 درصدی میزان سرمایه گذاری هدف گذاری شده توسط سازمان بنادر

رضایی کوچی تصریح کرد: این آمار نشان دهنده آن است که سازمان بنادر و دریانوردی طی هفت سال گذشته، 81 درصد از میزان سرمایه گذاری هدف گذاری شده را محقق کرده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: همچنین گزارش ها حاکی از این است که سازمان بنادر و دریانوردی در سال 1394 توانسته 147 درصد از اهداف خود را محقق کند که این نشان دهنده جهش چشمگیر در جذب سرمایه است.

وضعیت قابل قبول بنادر چابهار، رجایی و بهشتی؛ ضرورت تقویت بازوی صادرات و واردات

رئیس کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: در شرایط کنونی تمام بنادر کشور از جمله بنادر چابهار، رجایی و بهشتی در وضعیت قابل قبولی هستند و امروز باید برنامه ریزی دقیقی جهت تقویت بازوی صادرات و واردات بنادر کشور صورت گیرد./

پایان پیام