امروز شنبه, 04 اسفند 1397 - Sat 02 23 2019

منو

مجلس مشکلات طرحهای زیربنایی وتوسعه ای چابهار بررسی می کند

  • نوشته شده توسط خبرنگار
  • دسته: رسانه
  • بازدید: 8

 رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس مشکلات طرحهای زیربنایی وتوسعه ای چابهار را بررسی می کند تا به اشتغال و پیشرفت این منطقه راهبردی کمک کند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی به نقل از ایرنا، رضایی روز پنجشنبه در بازدید اعضای کمیسیون عمران از زیرساخت ها، تجهیزات و روند اجرای طرح های عمرانی و توسعه چابهار اظهار داشت: چابهار یکی از نقاط مهم ایران برای اجرای طرح های تجاری و اقتصادی است و بندر آن قابلیت پهلوگیری کشتی های بزرگ را دارد.
وی بیان کرد: برای پیشرفت بهتر طرح ها، بررسی و رفع مشکلات پیش رو، کمک به آبادانی چابهار، طرح مشکلات و موانع این سازمان در بخش های دریایی و بندری چابهار و بررسی راهکارهای قانونی ارتقای جایگاه ترانزیتی ایران در منطقه، مجلس شورای اسلامی نیز همراه مردم و مسئولان این منطقه است و این سفر در همین راستا انجام شده است.

وی تصریح کرد: چابهار برای ایران اسلامی حائز اهمیت است و بر اساس سیاست های کلی برنامه ششم، 'توسعه محور شرق از چابهار تا خرمشهر ' از جمله اولویت های راهبردی دولت قلمداد می شود.
رئیس کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: طرح توسعه بندر شهیدبهشتی چابهار با هدف توسعه سواحل مکران و در راستای ' تغییر سهم تجارت دریایی ایران' در حاشیه اقیانوس هند و حوزه خلیج فارس در حال اجرا است.

رضایی افزود: حمایت های قانونی قوه قانون گذاری از طرح های توسعه ای و زیرساختی دولت در حوزه های بندری و دریایی می تواند منجر به توسعه شود.

وی تصریح کرد: پس از بازدید اعضا مشکلات و موارد مطرح شده در مجلس پیگیری و بررسی لازم صورت می گیرد.

به گزارش ایرنا، اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، مدیرعامل سازمان بنادر ودریانوردی و مسئولان محلی از طرح های زیربنایی و توسعه ای، بندر شهیدبهشتی، منطقه آزاد، بندر شهیدکلانتری، طرح آب شیرین کن کنارک و دیگر ظرفیت های تجاری، اقتصادی و ترانزیتی بازدید و در نشست هایی مسائل و مشکلات پیش روی طرح های توسعه ای و زیربنایی بررسی کردند.