حالت تاریک
  • یکشنبه 30-2-1403
اما و اگرهای حضور خارجی ها در ساخت مسکن از نگاه رئیس کمیسیون عمران مجلس

اما و اگرهای حضور خارجی ها در ساخت مسکن از نگاه رئیس کمیسیون عمران مجلس

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستانهای جهرم و خفر، با اشاره به مذاکره وزارت راه و شهرسازی با کشورهای خارجی برای ارتقای فناوری نوین ساخت مسکن به داخل کشور گفت: طبق بیان مسئولان وزارت راه و شهرسازی، مذاکرات مختلفی با کشورهای مختلف برای حضور در پروژه‌های ساخت مسکن صورت گرفته است اما به صورت کلی نیاز به حضور کشورهای خارجی برای ساخت مسکن نداریم مگر آنکه سرمایه به کشور وارد کنند، هم اکنون تکنولوژی ساخت، نیروی انسانی متخصص و مصالح ساختمانی کافی برای ساخت مسکن و اجرای پروژه‌های مسکن‌سازی در اختیار داریم.

نماینده مردم جهرم و خفر در مجلس عنوان کرد: وزارت راه و شهرسازی در اجرای قانون جهش تولید مسکن باید نقش کارفرمایی و سیاست گذاری به خود گرفته و از پیمانکاری پرهیز کند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد: متاسفانه ما فضا را برای حضور بخش خصوصی فراهم نکردیم و جای آنها در حوزه ساخت مسکن خالی است. بنده معتقدم وزارت راه و شهرسازی باید موضوع صنعتی سازی ساختمان را پیگیری کرده و اجرایی کند. هر چند در برخی از موارد به دلیل بالا بودن هزینه تمام شدن ساختمان ها با شیوه های ساخت نوین از در مسیر صنعتی سازی موانعی است. /

پایان پیام

اظهار نظر / پاسخ از

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید